logo.png

Jak spakować się w podróż kamperem?

Pierwszy raz wybierasz się w podróż kamperem i zastanawiasz się, co ze sobą zabrać? Tutaj znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, jak i co spakować na wyjazd domem na kółkach.Rowery się przydają!

1. Skup się na rzeczach (rzeczywiście) potrzebnych.


W kamperze jest sporo miejsca, ale warto pamiętać o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu, która wynosi 3,5 tony. Pamiętajmy, że sam kamper waży około 3 ton. Jeśli rozważasz czy zabrać liczne sprzęty, gadżety czy pół szafy ubrań a jedziesz 5 -osobową rodziną - zastanów się, czy jest to rzeczywiście niezbędne na wakacjach. Nie zabierajcie ze sobą całego domu:)


2. Co znajdziesz już na pokładzie?Szuflada kuchenna Roller Team 284TL

My zapewniamy Wam pełne wyposażenie potrzebne do codziennego funkcjonowania w kamperze. Nasza zastawa stołowa wykonana jest ze specjalnego, bardzo lekkiego i nietłukącego się tworzywa - melaminy. Dzięki temu możesz spożywać posiłki z całą rodziną i nie musisz pamiętać o zabieraniu ze sobą kuchennych akcesoriów ani martwić się o ich wagę. Garnki, patelnia, miska, sito, czajnik - to też jest już na pokładzie. Stolik turystyczny i krzesła również dobieramy tak, aby nie ważyły dużo, a mimo to umożliwiły Wam wygodny odpoczynek przed kamperkiem. Nasze kampery wyposażone są też w wiele innych, niezbędnych do wygodnego podróżowania rzeczy-m.in . matę pod markizę, przewód elektryczny, wąż do uzupełniania wody, najazdy czy przetwornicę.

Lubisz porządek nawet na wakacjach? Nie ma problemu! W kamperze znajdziecie też dodatkowe drobne akcesoria takie jak lekka szczotka do zamiatania z szufelką czy wycieraczka przed wejście do części mieszkalnej. Toaletę wyposażamy w specjalny, rozpuszczalny papier toaletowy oraz chemię.

Jak wakacje to i grillowanie! O tym też pomyśleliśmy- zapewniamy niewiele ważący grill turystyczny i potrzebne do grillowania akcesoria.

Jeżeli, wybieracie się na zimowy wypad, w bagażniku znajdziecie łańcuchy śniegowe.


Jak sami widzicie- większość niezbędnych akcesoriów jest już w kamperze :) wystarczy więc spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku i w drogę!
3. Nie pakuj ubrań w torby/walizki, schowaj je od razu do szafek w kamperze.Nasze kampery posiadają wiele schowków i szafek

To jedna z bardzo przydatnych, a może nie tak oczywistych zasad. Przed wyruszeniem w podróż pochowaj wszystko do szafek, tak jak w domu. A jest ich naprawdę sporo, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Wiemy, bo podróżowaliśmy ekipą 5 dorosłych osób jednym kamperem :) Walizki zajmą Ci niepotrzebne miejsce (a i ważą swoje). Poza tym wyjmowanie ubrań bezpośrednio z szafek będzie dużo wygodniejsze niż zbędne rozpinanie i chowanie walizek. My sami od pierwszej naszej podróży kamperem stosujemy tę zasadę i w 100% polecamy.4. Nie lubisz zmywać? Weź naczynia jednorazowe.


To kolejna zasada, którą praktykujemy podczas dłuższych wypadów. Jeśli nie lubisz zmywać lub po prostu nie chcesz na to tracić czasu na wakacjach- warto wziąć naczynia i sztućce jednorazowe. My oczywiście zachęcamy do tych bardziej ekologicznych, papierowych talerzyków i drewnianych sztućców. Są bardzo lekkie i nie zajmują dużo miejsca. A my nie musimy tracić czasu na zmywanie ani marnować wody, której w kamperze mamy ograniczoną ilość. Takie rozwiązanie jest wygodne zwłaszcza, gdy jedziemy na wakacje większą ekipą.Warto zabrać jednorazowe sztućce


5. Martwisz się, że coś większego nie zmieści się w kamperze? Niepotrzebnie!


Nasze kampery mają bardzo pakowne bagażniki. Spokojnie zmieścisz tam większe akcesoria takie jak np. materace do wody czy dodatkowy rower, który nie zmieścił się na specjalnym bagażniku (który mieści 4 rowery). „Garaże” w naszych pojazdach są na tyle duże, że my często przemieszczając się na wakacjach- np. nie spuszczamy powietrza z materaca wodnego, małego SUPa czy pontonu. Kolejny sposób na zaoszczędzenie czasu i energii :)

Fani sportów zimowych i wodnych mogą być spokojni- w bagażniku bez problemu zmieszczą się narty, deski snowboardowe/windsurfingowe i tym podobne sprzęty, bagażnik zwany "garażem" został przecież stworzony do przewożenia skutera...


6. Weź rowery!


Nasze kampery wyposażamy w bagażniki rowerowe nie bez powodu. Rower to bardzo przydatny wynalazek przy podróżowaniu kamperem. Nie dosyć, że pozwala aktywnie spędzić czas, to jeszcze umożliwia nam szybkie przemieszczanie się w momencie, gdy kamper jest już "zakotwiczony" na swojej parceli. Możesz nim szybko "podskoczyć" po zakupy do sklepu lub wybrać się na ekspresowe zwiedzanie pobliskiego miasteczka.7. Rzeczy przydatne, a łatwo o nich zapomnieć…


Na koniec lista drobiazgów, które mogą przydać się w podroży:

 • Sznurek na pranie i klamerki

 • Kłódka/łańcuch do rowerów

 • Ładowarka samochodowa, powerbanki

 • Latarka/ czołówka

 • Gaz pieprzowy

 • Ręczniki szybkoschnące

 • Ręczniki papierowe

 • Mapa, atlas, przewodnik turystyczny

 • Preparat na komary

 • Apteczka z podstawowymi lekami

 • Worki na śmieci, płyn do naczyń, gąbka

 • Przyprawy kuchenne

 • Igła i nici

Mamy nadzieję, że te zasady przydadzą Wam się przy pakowaniu kamperka i ułatwią codzienne funkcjonowanie w nim.Aha.... weźcie swojego pupila. On też chce zwiedzać świat, a przy okazji ostrzeże Cię przed niepożądanymi gośćmi! Tylko niech nie wchodzi na łóżko:)
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

©2020 THE CAMPERS